Pozwolenie na budowę? Załatw sprawę przez Internet

Główny Urząd Nadzoru Budowlanego uruchomił portal internetowy do załatwiania spraw budowlanych. Na stronie https://e-budownictwo.gunb.gov.pl znajduje się już zestaw 23 elektronicznych wniosków, które pozwolą nam np. na wszczęcie sprawy dotyczącej wydania pozwolenia na budowę lub zgłoszenie zmiany sposobu użytkowania budynku. Jak informuje redakcja portalu, w przygotowaniu są już kolejne wnioski.

Ilustracja do artykułu gunb-plakat-rgb-ekran 640.jpg

Obsługa wniosków jest bardzo prosta. Ułatwiają ją instrukcje przygotowane do każdego z etapów składania dokumentacji. Pierwszym z nich jest wybór właściwego wniosku i jego uzupełnienie. Kolejnym – zalogowanie się do elektronicznej skrzynki podawczej e-PUAP. Proces kończy podpisanie wniosku elektronicznym profilem zaufanym i przesłanie go do właściwego urzędu.

Uruchomienie portalu e-budownictwo stanowi kolejny etap cyfryzacji usług administracyjnych. Jest to duże ułatwienie zarówno dla inwestorów, jak też inżynierów i architektów. Wydział Architektury, Budownictwa, Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa bielskiego starostwa informuje, iż wnioski w sprawach budowalno-architektonicznych w formie elektronicznej można składać już od minionego poniedziałku.

 

pd

Powrót na początek strony