Aktualności

 • Ilustracja do artykułu powiat bielski - zakażenia0614.png

  Dwa zakażenia koronawirusem w powiecie bielskim

  Liczba osób aktualnie zakażonych w podziale na gminy

  Czytaj więcej
 • Ilustracja do artykułu Zaproszenie 15 lipca 2020.png

  Zaproszenie na obchody rocznicy zbrodni w Lesie Pilickim

  Czytaj więcej
 • Ilustracja do artykułu Bielsk_0002 (1).jpg

  Z torbą na wakacje!

  Muzeum w Bielsku Podlaskim serdecznie zaprasza na wakacyjne spotkania muzealne. W ramach prezentowanych wystaw „Modne makatki” oraz „Tajemniczy ręcznik” zachęcamy do udziału w warsztatach, w ramach których uczestnicy samodzielne wykonają makatki oraz namalują torby bawełniane wzorami zaczerpniętymi z ornamentów podlaskich.

  Czytaj więcej
 • Ilustracja do artykułu premier-snarski008 Krzysztof Jankowski.JPG

  Wizyta premiera w stolicy powiatu bielskiego

  Drugiego lipca premier Mateusz Morawiecki odwiedził Bielsk Podlaski. Do parku Królowej Heleny w centrum miasta przybyło wielu mieszkańców powiatu, gdzie na spotkanie oczekiwali również przedstawiciele lokalnych władz samorządowych.

  Czytaj więcej
 • Ilustracja do artykułu XVII sesja.JPG

  XVII sesja Rady Powiatu

  Czerwcowa sesja Rady Powiatu zdominowana została przez tematy związane z oceną działalności Zarządu Powiatu w ubiegłym roku i prowadzoną przez ten organ wykonawczy gospodarką finansową. Poświęciliśmy temu osobny artykuł, obecnie natomiast zajmiemy się pozostałymi problemami ujętymi w porządku obrad sesji.

  Czytaj więcej
 • Ilustracja do artykułu IMG_2042-640.JPG

  Radni zaufali Zarządowi Powiatu

  Radni Rady Powiatu w Bielsku Podlaskim podczas obrad XVII sesji udzielili Zarządowi Powiatu absolutorium i wotum zaufania. Na wystawienie dobrej oceny działań organu wykonawczego wpłynęły wyniki finansowe i ogół dokonań przedstawionych w rozpatrywanych sprawozdaniach.

  Czytaj więcej
 • Ilustracja do artykułu I Liceum Ogólnokształcące na chwilę przed maturą640.jpeg

  Matury 2020

  Dwustu trzydziestu sześciu absolwentów szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Bielski rozpoczęło dziś najważniejszy w ich dotychczasowym życiu sprawdzian – egzaminy maturalne. Od uzyskanych wyników zależeć będzie m.in. możliwość dalszego kształcenia na studiach wyższych. Im lepsze oceny na świadectwie maturalnym, tym większe szanse na dostanie się na wymarzoną uczelnię.

  Czytaj więcej
 • Ilustracja do artykułu 2010-03-11 - ZSS, Starostwo 017 M. Popławski.jpg

  Bezpośrednia obsługa klientów Starostwa

  W Starostwie Powiatowym w Bielsku Podlaskim funkcjonuje bezpośrednia obsługa klientów, jednakże z pewnymi ograniczeniami w celu zapewnienia odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa klientów i pracowników w okresie trwającej epidemii.

  Czytaj więcej
 • Ilustracja do artykułu święty Jan Paweł II.png

  „Święty Jan Paweł II w oczach dziecka” wraca w nowej formule!

  Rok 2020 to wyjątkowy czas dla upamiętnienia świętego Jana Pawła II. W maju obchodziliśmy 100. rocznicę urodzin papieża Polaka, a Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ogłosił rok 2020 rokiem Świętego Jana Pawła II. Ważnych rocznic związanych z osobą Ojca Świętego jest więcej. Już teraz czekamy na październik i XX Dzień Papieski, a także na kolejną, XV edycję międzynarodowego konkursu plastycznego „Święty Jan Paweł II w oczach dziecka”.

  Czytaj więcej
 • Ilustracja do artykułu Raport-640.jpg

  Raport o stanie Powiatu Bielskiego

  Zarząd Powiatu na posiedzeniu 28 maja br. zatwierdził raport o stanie Powiatu Bielskiego za rok 2019. Jest to dokument niezbędny do uzyskania wotum zaufania, udzielanego przez Radę Powiatu. Debata nad raportem odbędzie się podczas najbliższej sesji Rady, tj. w czerwcu.

  Czytaj więcej
Powrót na początek strony