XXV-lecie Chóru Polskiej Pieśni Narodowej

Chór Polskiej Pieśni Narodowej 19 stycznia br. świętował jubileusz XXV-lecia swojej działalności. W sali konferencyjnej hotelu Unibus w Bielsku Podlaskim odbył się z tej okazji uroczysty koncert galowy. Na widowni znalazło się wielu znamienitych gości, a wśród nich także przedstawiciele Powiatu Bielskiego: starosta Sławomir Jerzy Snarski, wicestarosta Piotr Bożko, dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Bielsku Podlaskim Bożena Grotowicz, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 im. Marszałka J. K. Piłsudskiego Romuald Margański wraz ze swoim zastępcą Zbigniewem Hryniewickim.

Ilustracja do artykułu 20190119_170450_HDR.jpg

Uroczystość przebiegała w bardzo serdecznej i pełnej ciepła atmosferze. Chórzyści przyjęli wiele podziękowań, życzeń, gratulacji, kwiatów i nagród. Wielu z nich odznaczono medalami za zasługi dla kultury polskiej i województwa podlaskiego. Oczywiście nie obyło się bez prezentacji możliwości artystycznych Chóru, a te – trzeba to podkreślić – stoją na bardzo wysokim, profesjonalnym poziomie. Występ wsparł biskup drohiczyński Tadeusz Pikus, wykonując wraz z zespołem kolędę.

XXV-lecie Chóru Polskiej Pieśni Narodowej

Składając podziękowania i gratulacje z okazji jubileuszu, starosta Snarski podkreślił, iż w prezentowanych przez Chór pieśniach narodowych, patriotycznych i religijnych widoczne są głębokie emocje, które dają obraz naszego przywiązania do Ojczyzny i naszej wspólnoty narodowej. – Jest to bardzo ważne, byśmy tę wspólnotę wzajemnie budowali na chwałę Boga, ale też na chwałę naszych małych Ojczyzn, tych którzy tu mieszkają, a dla których jest to cały świat – mówił starosta. – Bez wątpienia Chór Polskiej Pieśni Narodowej to czyni. W imieniu swoim, towarzyszącego mi wicestarosty Piotra Bożko oraz przewodniczącego Powiatowego Zespołu ds. Obchodów Świąt Państwowych i Rocznic Patriotycznych serdecznie dziękuję. Życzę wielu sukcesów, rozwoju i kolejnych jubileuszy. Następnie starosta wręczył pamiątkowy grawerton dyrygentowi i kierownikowi artystycznemu Chóru Elżbiecie Bilmin. Artyści odwdzięczyli się staroście wręczając mu pamiątkową statuetkę, dziękując w ten sposób za udzielane im wsparcie.

XXV-lecie Chóru Polskiej Pieśni Narodowej

Chór Polskiej Pieśni Narodowej powstał w 1994 r. z inicjatywy nieżyjącego już Jana Radkiewicza seniora. Pierwszym jego dyrygentem i kierownikiem artystycznym została Krystyna Kamińska. Zadebiutował w styczniu 1994 r. występem podczas wieczoru kolęd w Bielskim Domu Kultury w Bielsku Podlaskim. Od 2005 r. dyryguje nim Elżbieta Bilmin, która początkowo miała kierować jego działalnością tylko przez trzy miesiące.

XXV-lecie Chóru Polskiej Pieśni Narodowej

Chór cieszy się wielką popularnością w powiecie bielskim i poza jego granicami. Uświetnia wiele uroczystości patriotycznych i religijnych, bierze udział w koncertach i festiwalach w kraju i za granicą. Nagrał kilka płyt, jest też organizatorem corocznego balu karnawałowego, w którym chętnie biorą udział jego sympatycy.

XXV-lecie Chóru Polskiej Pieśni Narodowej

 

pd

Powrót na początek strony