Wizyta młodzieży ze Swietłogorska

Na zaproszenie starosty bielskiego z kilkudniową wizytą gościła w powiecie bielskim grupa młodzieży ze Swietłogorska na Białorusi. Towarzyszyli im opiekunowie – wicedyrektorzy Państwowego Technikum Przemysłowego o Specjalności Budowlanej i Mechanicznej, którego młodzi goście są uczniami.

Ilustracja do artykułu DSC_8865-640.JPG

Na przybyszów zza wschodniej granicy czekało u nas sporo atrakcji. Odwiedzili oni Starostwo Powiatowe, gdzie spotkali się ze starostami – Sławomirem Jerzym Snarskim i Piotrem Bożko, gościli także u burmistrza miasta Bielsk Podlaski. Odwiedzili bielskie firmy budowlane: Danwood oraz Unibep. Z racji akurat odbywających się Dni Bielska Podlaskiego mieli możliwość uczestniczyć w wielu imprezach i koncertach. Organizatorzy umożliwili im również zwiedzanie Białegostoku, w tym pałacu Branickich i Opery Podlaskiej, Świętej Góry Grabarki oraz Białowieży. Wraz z uczniami Zespołu Szkół nr 1 im. Marszałka J. K. Piłsudskiego zwiedzili ich szkołę oraz Zespół Szkół nr 4 im. Ziemi Podlaskiej. Razem też bawili się na ognisku, przy którym rozegrali towarzyski mecz piłki nożnej.

Wizyta młodzieży

Naszym gościom bardzo podobał się pobyt w Polsce. Wyrazili ono nadzieję, iż w przyszłości będą utrzymywać kontakt z naszymi szkołami i powiatem, zacieśniając współpracę. Ich wizyta była odpowiedzią na wyjazd do Swietłogorska naszych uczniów i nauczycieli z ZS nr 1 we wrześniu ubiegłego roku.

 

pd

Powrót na początek strony