Turniej bezpieczeństwa w ruchu drogowym

Sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej z DNJB w Orli była miejscem, gdzie 27 kwietnia br. odbyły się eliminacje powiatowego etapu Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Do rywalizacji przystąpiło siedem szkół podstawowych i sześć gimnazjalnych z terenu powiatu bielskiego – łącznie 46 zawodników. Nad organizacją turnieju czuwał powiatowy komitet organizacyjny, w skład którego weszli przedstawiciele Powiatu, Urzędu Miasta Bielsk Podlaski oraz Komendy Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim.

Ilustracja do artykułu DSC_7700.JPG

Impreza otwarta została przez przewodniczącego komitetu organizacyjnego Anatola Grzegorza Tymińskiego i wójta gminy Orla Piotra Selwesiuka. Miłym akcentem było przekazanie przez przewodniczącego na ręce dyrektor Szkoły Marii Tomczuk piłki futbolowej jako prezentu od organizatorów.

Turniej przebiegał w kliku etapach. Zawodnicy musieli wykazać się wiedzą teoretyczną podczas testów, przeprowadzanych przez komisję składającą się z przedstawicieli komendy policji. Inną konkurencją było sprawdzenie praktycznych umiejętności w zakresie udzielania pomocy przedmedycznej. Najciekawiej przebiegał sprawdzian umiejętności jazdy rowerem – tu trzeba było popisać się wielką sprawnością i precyzją ruchów. Mimo to wielu uczestników turnieju wykazało się imponującymi umiejętnościami i opanowaniem roweru.

Impreza zamknięta została podsumowaniem i wręczeniem nagród zwycięzcom. Drużynowo w kategorii szkół podstawowych I miejsce zajęła SP w Orli, II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 4 im. Adama Mickiewicza w Bielsku Podlaskim, a III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 5 im. Szarych Szeregów w Bielsku Podlaskim. Wśród szkół gimnazjalnych najlepsza okazała się SP w Orli. Kolejne miejsca zajęły: Gimnazjum nr 2 przy SP nr 4 w Bielsku Podlaskim oraz klasy gimnazjalne przy SP nr 5 w Bielsku Podlaskim.

Zawodnicy musieli wykazać się wiedzą teoretyczną podczas testów

Zawodnicy musieli wykazać się wiedzą teoretyczną podczas testów

Najlepszymi zawodnikami turnieju, typowanymi według zdobytej ilości punktów zostali:
– w kategorii szkół podstawowych: Damian Dmitruk (SP w Orli), Kacper Jakimczuk (SP nr 4 w Bielsku Podlaskim), Łukasz Dziubonos (SP w Orli);
– w kategorii gimnazjów: Dominik Niemyński (Gimnazjum przy SP nr 5 w Bielsku Podlaskim), Piotr Saliński (Gimnazjum przy SP w Orli) oraz Michał Tołoczko (Gimnazjum nr 2 przy SP nr 4 w Bielsku Podlaskim).

Turniej został zorganizowany dzięki uprzejmości i wsparciu sponsorów: Starosty Bielskiego, Burmistrza Miasta Bielsk Podlaski, Wójta Gminy Orla, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białymstoku, firm: Hanbud Henryk Pruszyński, An-Trans Jan i Antoni Angielczyk oraz Interlight Stefan Walędziak.

 

pd

Powrót na początek strony