Spotkanie opłatkowe w Starostwie Powiatowym

Łamanie się opłatkiem, śpiewanie kolęd, czytanie Ewangelii i wspólna kolacja – tak 19 grudnia br. pracownicy Starostwa Powiatowego w Bielsku Podlaskim i jednostek organizacyjnych powiatu spędzili wspólny przedświąteczny wieczór.

Ilustracja do artykułu 20191219_145045.jpg

Tradycja spotkań opłatkowych istnieje tu od 1998 roku, tj. od początku działalności Powiatu Bielskiego.

Tegoroczne spotkanie miało wyjątkową oprawę. Rozpoczęto je kolędami i pastorałkami wykonanymi przez zespół wokalno-instrumentalny z I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Bielsku Podlaskim. Śpiewające przy akompaniamencie skrzypiec dziewczęta wprowadziły podniosły nastrój. Przez chwilę skupiono się na religijnym wymiarze nadchodzących świąt, kiedy to fragment Ewangelii dotyczący narodzin Jezusa Chrystusa odczytał sekretarz powiatu Ryszard Anusiewicz.

spotkanie opłatkowe

– My wszyscy tu w pracy tworzymy pewną wspólnotę – mówił starosta Sławomir Jerzy Snarski do zgromadzonych pracowników. – Jest ona silna wówczas, gdy niesie dobro i potrafi nim się dzielić. Warto nie tylko przy okazji świąt Bożego Narodzenia, ale i na co dzień mieć świadomość, że oto rodzi się dobro i to dobro się opłaca. Że warto być dobrym i życzliwym. Wierzymy, że w chwilach trudnych, kiedy mamy kłopoty jest ktoś dobry, na kogo możemy liczyć, i kto nam pomoże. To jest istota tej wiary i takiego spotykania się, jak dziś to czynimy. Wigilijny stół ma nam pozwolić na wyhamowanie codziennego pędu, na chwilę skupienia i refleksji. Chciałbym, żebyście doświadczali tego dobra w ludziach i żebyście go poszukiwali. Życzę wam, żebyście tym dobrem emanowali i przekazywali je współpracownikom, rodzinom, dzieciom. Przekazujcie je tak, aby ten świat stał się lepszy i wolny od problemów.

spotkanie opłatkowe

Starosta podziękował wszystkim pracownikom za ich obecność i złożył im świąteczne życzenia. Podzielono się opłatkiem i prosforą, a spotkanie zakończyła wspólna kolacja.

 

pd

Powrót na początek strony