„Piękno powiatu Bielsk Podlaski” – rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego

Któż lepiej uwieczni piękno swojej ziemi niż ją zamieszkujący? Któż jest bardziej niż młody człowiek wrażliwy, poszukujący, spontanicznie i indywidualnie obserwujący otaczający świat. Takimi byliście wy – uczestnicy konkursu fotograficznego, opiewającego uroki powiatu bielskiego. Macie za sobą piękną przygodę fotografowania tego, co zwróciło waszą uwagę. Jurorom nie łatwo było rozdzielić wyróżnienia. Najwyższy ciągle nie przekazał nam sprawiedliwej miarki, którą moglibyśmy zmierzyć wasze artystyczne wrażenia. I tak subiektywnie oceniana jest sztuka.

Ilustracja do artykułu 081107-piekno1.gif

Całość nadesłanych na konkurs prac wywarła wrażenie zarówno poprawności warsztatu jak i wrażliwego spojrzenia na piękno poprzez zimne, szklane oko obiektywu. Bielsk Podlaski z ratuszową wieżą dominującą nad miastem, ułamek podlaskiego pejzażu widziany poprzez drewniane zdobnictwo, świątynia wyłaniająca się z łąkowych płotów, osty na miedzy, bociek kroczący drogą… To wszystko pozostaje w pamięci oglądającego obrazy. To tak jakbym przemierzał te szlaki po ziemi bielskiej z wami. Przemierzajcie je, kiedy tylko czas i potrzeba serca wam na to pozwoli. Zaproście innych do wspólnej wędrówki. Gratuluję udziału w interesującej wystawie i trochę żałuję, że nie byłem w uwiecznionych miejscach. Dzięki młodym pasjonatom fotografii poznajemy ich urok odwiedzając wystawę.

Marek Dolecki, artysta fotografik


Siedemnastego października w Bielsku Podlaskim nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych „Piękno powiatu Bielsk Podlaski”.

Jury konkursu

Jury konkursu

Komisja w składzie: Marek Dolecki – artysta fotografik, przewodniczący jury, Alina Dębowska – kierownik Muzeum w Bielsku Podlaskim, Marcin Romańczuk – Nadleśnictwo Bielsk w Bielsku Podlaskim, Jerzy Sołub – Stowarzyszenie Dziedzictwo Podlasia, Bogdan Komarzewski – Starostwo Powiatowe w Bielsku Podlaskim ustaliła następujący werdykt: I nagroda – Mateusz Zakrzewski, II nagroda – Adam Falkowski, III nagroda – Larys Lubowicki. Wyróżnienia otrzymali: Oksana Ryżyk, Jakub Grodzki i Bartosz Burzyński.

Prace zwycięzców

Mateusz Zakrzewski, Serce powiatu Bielsk Podlaski

Mateusz Zakrzewski, Serce powiatu Bielsk Podlaski

Mateusz Zakrzewski, Przyjaciel Podlasia

Mateusz Zakrzewski, Przyjaciel Podlasia

Mateusz Zakrzewski, Polnymi drogami

Mateusz Zakrzewski, Polnymi drogami

Adam Falkowski, Widok na cerkiew cmentarną św. Anny w Pasynkach

Adam Falkowski, Widok na cerkiew cmentarną św. Anny w Pasynkach

Adam Falkowski, Widok na cerkiew parafialną Zaśnięcia NMP w Boćkach

Adam Falkowski, Widok na cerkiew parafialną Zaśnięcia NMP w Boćkach

Adam Falkowski, Widok na kościół pw. św. biskupa Stanisława Męczennika w Topczewie

Adam Falkowski, Widok na kościół pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika w Topczewie

Larys Lubowicki, Dachy miasta

Larys Lubowicki, Dachy miasta

Organizator konkursu: Stowarzyszenie Dziedzictwo Podlasia. Partnerzy: Muzeum w Bielsku Podlaskim Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku, Nadleśnictwo Bielsk w Bielsku Podlaskim.

Konkurs realizowany w ramach zadania publicznego „Podtrzymywanie tradycji regionalnej i narodowej” ogłoszonego przez Powiat Bielski.

Powrót na początek strony