Litwiniuk z „Mechaniaków” pierwszy w Polsce!

Szesnastego marca 2019 r. w Warszawie w gmachu Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej odbył się półfinał XX edycji Olimpiady Techniki Samochodowej, w której udział wzięli uczniowie IV klasy Technikum Samochodowego w Zespole Szkół nr 1 im. Marszałka J. K. Piłsudskiego w Bielsku Podlaskim: Gabriel Dawidziuk, Damian Dobroczyński i Sebastian Litwiniuk.

Ilustracja do artykułu 1_054 640.jpg

Krzysztof Lenkiewicz, Damian Dobroczyński, Sebastian Litwiniuk, Gabriel Dawidziuk, Krzysztof Pietrzykowski

Niebywałym sukcesem może poszczycić się Litwiniuk, który wśród 356 uczestników z całego kraju uplasował się na pierwszym miejscu i otwiera listę 12 uczestników ścisłego finału, który odbędzie się 18 maja 2019 r. w Warszawie w siedzibie firmy Robert Bosch. Pozostali uczniowie również godnie reprezentowali szkołę.

Konkurs ma zasięg ogólnopolski. Został objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Finaliści i laureaci olimpiady będą zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu zawodowego. Rywalizacja wyłoni Samochodową Szkołę Roku – placówkę, której dwaj uczniowie zdobędą łącznie największą liczbę punktów z półfinału i finału.

Uczniów do zmagań w olimpiadzie przygotowali nauczyciele Krzysztof Lenkiewicz i Krzysztof Pietrzykowski.

Wszystkim uczestnikom zmagań gratulujemy osiągniętego sukcesu i trzymamy kciuki za Sebastiana, który w finale zmierzy się z zadaniami praktycznymi.

 

Krzysztof Pietrzykowski

Powrót na początek strony