Zaproszenie do udziału w konkursie „Drzewo genealogiczne mojej rodziny”

W roku szkolnym 2019/2020 Muzeum w Bielsku Podlaskim Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku ogłasza konkurs „Drzewo genealogiczne mojej rodziny”, do udziału w którym zaprasza dzieci i młodzież z przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu powiatu bielskiego.

Ilustracja do artykułu 0515drzewo.png

Celem konkursu, nad którym honorowy patronat objął burmistrz miasta Bielsk Podlaski, jest rozbudzenie zainteresowania najmłodszych mieszkańców regionu historią własnej rodziny i swojej małej ojczyzny. Odkrywanie korzeni, poszukiwanie tożsamości oraz rozwijanie poczucia przynależności to cechy, które pozwalają kształtować w nas samych świadome postawy obywatelskie. Mamy również nadzieję, że chwile spędzone na wspólnej pracy wzmocnią więzi rodzinne, przysporzą uczestnikom i ich bliskim wiele radości, w przyszłości dostarczą wzruszających wspomnień, a w dłuższej perspektywie przyczynią się do pielęgnacji rodzinnych tradycji.

plakat

Zainteresowanych zapraszamy na muzealne warsztaty genealogiczne, które są warunkiem przystąpienia do konkursu. Szczegóły dostępne są w regulaminie. Serdecznie zapraszamy.

Prace należy składać do 15 maja. Rozstrzygnięcie odbędzie się w ramach obchodów 41. Dni Bielska Podlaskiego.

Do pobrania: regulamin (pdf, 220 kB).

Jerzy Sołub, kustosz Muzeum w Bielsku Podlaskim Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku