II miejsce dla II LO w konkursie Euroscola!

Kolejny sukces uczniów II Liceum Ogólnokształcącego z Białoruskim Językiem Nauczania im. B. Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim! Uczniowie II LO ponownie odwiedzą siedzibę Parlamentu Europejskiego w Strasburgu!

Ilustracja do artykułu euroscola.png

Uczniowie Liceum otrzymali zaproszenie na wizytę w siedzibie Parlamentu w ramach konkursu Euroscola 2017 organizowanego przez Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego w Polsce.

Film „Obywatele Europy – twoje prawa w Unii Europejskiej” – przygotowany przez uczniów II LO pod opieką Iwony Anny Czyżyk i Włodzimierza Wawulskiego – zajął II miejsce spośród 92 nadesłanych prac. Autorzy 12 najlepszych zadań kreatywnych odwiedzą siedzibę Parlamentu Europejskiego, gdzie odbędzie się spotkanie zwycięzców konkursu Euroscola z całej Unii Europejskiej. Uczniowie II LO z BJN jako jedyni będą reprezentować województwo podlaskie.

Konkurs Euroscola składał się z dwóch etapów. Pierwszy etap to quiz internetowy z wiedzy o UE, który spośród ponad 300 zgłoszonych grup wyłonił uczestników kolejnego etapu, w którym uczniowie przygotowywali zdania kreatywne na bazie tematów dotyczących UE.

Nagrodzony film:

 

Sławomir Niedźwiecki

Powrót na początek strony