Drogi powiatowe po remontach

Mieszkańcy powiatu cieszą się odnowionymi drogami powiatowymi. W ostatnim czasie oddano do użytku kilka odcinków drogowych, których realizacja od dawna była mocno oczekiwana.

Ilustracja do artykułu d1.jpg

Most na rzece Biała po remoncie

Jedną z takich inwestycji, mocno angażujących uwagę społeczności lokalnych, a jednocześnie najbardziej kosztochłonnych, była przebudowa mostu przez rzekę Biała wraz z budową ścieżki rowerowej do miejscowości o tej samej nazwie. Całkowita wartość zrealizowanego zadania wyniosła prawie 2,6 mln zł, z których część pochodziła z budżetów miasta i gminy Bielsk Podlaski.

Dzięki wsparciu samorządów: gminy wiejskiej Bielsk Podlaski i władz województwa podlaskiego dokonano przebudowy ul. Mickiewicza w Bielsku Podlaskim na odcinku od skrzyżowania z ul. Kleeberga do skrzyżowania z ul. Ogrodową. Była to jedna z najbardziej oczekiwanych przez mieszkańców miasta i gminy inwestycja. Jej wartość wyniosła ok. 1,5 mln zł.

ul. Mickiewicza w Bielsku Podlaskim

Wyremontowany odcinek ul. Mickiewicza w Bielsku Podlaskim

Kolejną inwestycją, niezwykle istotną dla mieszkańców gminy Boćki, była przebudowa ulicy w miejscowości Torule. Zrealizowano ją kosztem 830 tys. zł przy wsparciu finansowym samorządu gminy Boćki.

Na zakończenie jeszcze w roku bieżącym oczekują inne zadania drogowe. Trwają prace przy przebudowie ulicy w miejscowości Niewino Popławskie, których wartość wyniesie ok. 1,5 mln zł. Planowany termin zakończenia robót to początek grudnia 2018 r. W tym samym czasie oddana do użytku zostanie droga Niemyje-Ząbki – Wyszonki Kościelne o długości 2,5 km. Wartość tego zadania przekroczy kwotę 2,7 mln zł.

Niewino Popławskie

Końcowe prace przy przebudowie drogi w miejscowości Niewino Popławskie

 

pzd, pd

Powrót na początek strony