Daniel Barszczewski z ZS nr 1 czwarty w Polsce!

Dwunastego maja w siedzibie firmy Robert Bosch w Warszawie odbył się etap finałowy (praktyczny) XIX edycji ogólnopolskiej Olimpiady Techniki Samochodowej. Uczestniczyło w nim 13 finalistów, którzy musieli wykonać dwa zadania.

Ilustracja do artykułu IMG_7521.JPG

Punkty zsumowane z etapu półfinałowego (teoretycznego) i części praktycznej wyłoniły zwycięzcę, oraz klasyfikację pozostałych uczestników, w której Daniel Barszczewski uplasował się na czwartej pozycji w kraju, co jest wielkim osiągnięciem.

Na podstawie wyników indywidualnych osiągniętych przez finalistów reprezentujących poszczególne placówki edukacyjne zsumowanych z wynikami drugiego ucznia z danej szkoły, który uzyskał największą liczbę punktów w półfinale, zestawiono klasyfikację zespołową najlepszych placówek.

Zespół Szkół nr 1 im. Marszałka J. K. Piłsudskiego w Bielsku Podlaskim w rywalizacji o tytuł Samochodowej Szkoły Roku został sklasyfikowany na czwartym miejscu. Na sukces szkoły, wraz z Danielem, zapracował Sebastian Litwiniuk, uczeń klasy III TS, który uzyskał bardzo dobry wynik w półfinale.

Gratulujemy znaczącego osiągnięcia, zarówno indywidualnego jak i zespołowego, oraz życzymy dalszych sukcesów.

 

opracował Krzysztof Pietrzykowski

Powrót na początek strony