Aktualności

 • Ilustracja do artykułu 1024npp.jpg

  Konkurs ofert na prowadzenie nieodpłatnej pomocy prawnej 2021

  Zarząd Powiatu w Bielsku Podlaskim ogłosił otwarty konkurs ofert na powierzenie realizacji zadania publicznego w zakresie prowadzenia punktu przeznaczonego na udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadczenie nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w Powiecie Bielskim w 2021 r.

  Czytaj więcej
 • Ilustracja do artykułu powiat bielski - zakażenia1022.png

  147 zakażeń koronawirusem w powiecie bielskim

  Liczba osób aktualnie zakażonych w podziale na gminy

  Czytaj więcej
 • Ilustracja do artykułu starostwo2020-08.jpg

  Bezpośrednia obsługa klientów Starostwa

  W Starostwie Powiatowym w Bielsku Podlaskim funkcjonuje bezpośrednia obsługa klientów, jednakże z pewnymi ograniczeniami w celu zapewnienia odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa klientów i pracowników w okresie trwającej epidemii.

  Czytaj więcej
 • Ilustracja do artykułu spzoz.jpg

  Bielski szpital przekształcony w placówkę covidową

  Decyzją wojewody podlaskiego od 19 października 2020 r. do odwołania Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Bielsku Podlaskim przekształcony zostaje w całości w szpital dedykowany wyłącznie pacjentom zakażonym wirusem SARS-CoV-2, czyli tzw. szpital covidowy.

  Czytaj więcej
 • Ilustracja do artykułu wspólnota.png

  Kolejny ranking, kolejny sukces powiatu

  Powiat bielski coraz lepiej wypada w ogólnopolskich rankingach. Niedawno informowaliśmy naszych czytelników o wręczeniu staroście bielskiemu nagrody za zajęcie piątego miejsca w ogólnopolskim rankingu gmin i powiatów organizowanym przez Związek Powiatów Polskich.

  Czytaj więcej
 • Ilustracja do artykułu car-1149997_1920-640.jpg

  Nowe przepisy prawa drogowego

  Jazda bez posiadanego przy sobie prawa jazdy, koniec z kartą pojazdu i nalepkami kontrolnymi, możliwość rejestracji pojazdu poza miejscem zamieszkania czy zachowanie dotychczasowych tablic rejestracyjnych – to najważniejsze zmiany w ustawie prawo o ruchu drogowym. Będą one wprowadzane stopniowo od 4 grudnia br.

  Czytaj więcej
 • Ilustracja do artykułu zo_dww_2020.jpg

  XXVI Zgromadzenie Ogólne Związku Powiatów Polskich

  Podsumowanie działalności Związku Powiatów Polskich w ubiegłym roku, zagrożenie epidemiologiczne spowodowane przez koronawirusa, sytuacja szpitali powiatowych oraz nagrodzenie laureatów rankingu gmin i powiatów za rok 2019 – to główne tematy XXVI zgromadzenia ogólnego ZPP.

  Czytaj więcej
 • Ilustracja do artykułu 201115konkurs.jpg

  Dwa tysiące złotych do wygrania w konkursie architektonicznym!

  Stowarzyszenie Dziedzictwo Podlasia ogłosiło konkurs na najlepiej zrealizowany nowy lub poddany renowacji istniejący budynek z zachowaniem lokalnych tradycji architektonicznych, organizowanego w ramach projektu „Szkoła tradycji architektonicznych północnego Podlasia”.

  Czytaj więcej
 • Ilustracja do artykułu nagroda.jpg

  Piąte miejsce w ogólnopolskim rankingu gmin i powiatów 2019

  Starosta bielski Sławomir Jerzy Snarski odebrał nagrodę za zajęcie piątego miejsca ogólnopolskim rankingu gmin i powiatów 2019. Uroczystość miała miejsce podczas gali 29 września br. w Ossie podczas zgromadzenia ogólnego Związku Powiatów Polskich.

  Czytaj więcej
 • Ilustracja do artykułu IMG_4651.JPG

  Pomoc Powiatu Bielskiego dla Gminy Brańsk

  Rada Powiatu w Bielsku Podlaskim na sesji 24 września br. zdecydowała o udzieleniu pomocy finansowej Gminie Brańsk w realizacji jej zadania inwestycyjnego. Z budżetu Powiatu przeznaczono na ten cel 15 tys. zł. Radni jednogłośnie podjęli uchwałę w tej sprawie.

  Czytaj więcej
Powrót na początek strony