Aktualności

 • Ilustracja do artykułu IMG_8160 sb.JPG

  Obchody 98. rocznicy „Cudu nad Wisłą”

  Wyjątkowo uroczysty charakter miały tegoroczne powiatowe obchody 98. rocznicy „Cudu nad Wisłą” i Święta Wojska Polskiego 15 sierpnia. Przebiegające w ramach setnej rocznicy odzyskania niepodległości Polski, uświetnione zostały przez udział znamienitych gości oraz inne doniosłe wydarzenia.

  Czytaj więcej
 • Ilustracja do artykułu online-marketing-1427787_640.jpg

  Ochrona praw konsumenta w powiecie bielskim

  Wszyscy w swoim życiu dokonujemy mnóstwa zakupów, korzystamy z różnorodnych usług. Wszyscy zatem stajemy się konsumentami nabywając rzeczy lub zamawiając różnego rodzaju usługi.

  Czytaj więcej
 • Ilustracja do artykułu PLAKAT_OLSZEWO-0.jpg

  Zaproszenie na obchody rocznicy bitwy pod Olszewem

  Wójt Gminy Brańsk oraz Wójt Gminy Wyszki zapraszają na uroczystość związaną z obchodami 79. rocznicy bitwy pod Olszewem, która odbędzie się w sobotę 8 września w Olszewie.

  Czytaj więcej
 • Ilustracja do artykułu herb-miniatura.png

  Zmiany personalne w jednostkach organizacyjnych Powiatu

  Dwie jednostki organizacyjne Powiatu od września br. będą miały nowych dyrektorów. Na emeryturę przechodzi dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Bielsku Podlaskim Jolanta Boćkowska oraz dyrektor Domu Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Brańsku Walentyna Tokajuk.

  Czytaj więcej
 • Ilustracja do artykułu JPII 2018 plakat2-480.jpg

  Zaproszenie do udziału w konkursie plastycznym „Święty Jan Paweł II w oczach dziecka”

  Muzeum w Bielsku Podlaskim Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku, Wydział Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie oraz Dekanat Bielski zapraszają dzieci i młodzież do udziału w XIII edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego Święty Jan Paweł II w oczach dziecka.

  Czytaj więcej
 • Ilustracja do artykułu Wałek do prasy z osłoną.jpg

  Konkurs „Żniwa mogą być bezpieczne”

  Jak każdego roku w lipca przychodzi czas na zebranie plonów całorocznej pracy rolników. Szczególnie ważny jest dla wszystkich obsługujących kombajny, prasy do słomy czy środki transportu zachowanie zasad bezpieczeństwa pracy, co zapobiega nieszczęśliwym zdarzeniom jakimi są wypadki w rolnictwie. Różnego typu urazy powodują co roku u wielu rolników utratę zdrowia, a nawet życia. Dlatego Okręgowy Inspektorat Pracy w Białymstoku zaprasza rolników prowadzących prace żniwne do corocznego konkursu „Żniwa mogą być bezpieczne” – regulamin konkursu poniżej.

  Czytaj więcej
 • Ilustracja do artykułu Uroczystości01.jpg

  Uroczystości ku czci ofiar niemieckiej zbrodni

  Niesprzyjająca aura nie przeszkodziła bielszczanom w godnym uczczeniu ofiar mordu dokonanego na mieszkańcach Bielska Podlaskiego i okolic przez niemieckich okupantów przed 75 laty.

  Czytaj więcej
 • Ilustracja do artykułu DSC_9102.JPG

  Niemiecka młodzież w Starostwie Powiatowym

  Starostwo Powiatowe w Bielsku Podlaskim 13 lipca br. odwiedziła grupa niemieckiej młodzieży z Magdeburga wraz z opiekunami (w tym dwóch pastorów), reprezentująca Kościół Ewangelicki Niemiec Środkowych. Towarzyszyło jej 13 przedstawicieli parafii prawosławnej Zmartwychwstania Pańskiego w Bielsku Podlaskim z proboszczem ks. Andrzejem Mińko i ks. Rustamem Belovem.

  Czytaj więcej
 • Ilustracja do artykułu IMG_20170530_143607-640.jpg

  Wszyscy jesteśmy załogą! Sieci współpracy i samokształcenia w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej

  Sieć jest formą doskonalenia zawodowego, która umożliwia nauczycielom samokształcenie i kooperację. Ułatwia wymianę doświadczeń, tworzenie nowych rozwiązań oraz poszerzanie kompetencji. To działanie oparte na partnerstwie i wzajemności. Sieci współpracy i samokształcenia to międzyszkolne zespoły nauczycieli lub dyrektorów, którzy współpracują ze sobą w ramach wybranego zagadnienia.

  Czytaj więcej
 • Ilustracja do artykułu olimpiada640.jpg

  Sukces uczniów II LO z BJN na Olimpiadzie Solidarności

  W dniach 6 i 7 czerwca w Śląskim Centrum Wolności i Solidarności w Katowicach, znajdującym się na terenie kopalni Wujek, odbył się finał V edycji ogólnopolskiego konkursu „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”.

  Czytaj więcej
Powrót na początek strony