Aktualności

 • Ilustracja do artykułu tablica-rada.jpg

  Zaproszenie na XI sesję Rady Powiatu w Bielsku Podlaskim

  We wtorek 29 października o godz. 10.00 w sali konferencyjnej w budynku przy ul. 11 Listopada 4 w Bielsku Podlaskim odbędzie się XI sesja Rady Powiatu.

  Czytaj więcej
 • Ilustracja do artykułu wręczenie wyróżnienia.JPG

  Powiatowy Urząd Pracy liderem aktywizacji osób młodych!

  Powiatowy Urząd Pracy w Bielsku Podlaskim otrzymał wyróżnienie i tytuł „Lidera aktywizacji osób młodych 2019”.

  Czytaj więcej
 • Ilustracja do artykułu _DSC4035.jpg

  Rozstrzygnięcie konkursu „Święty Jan Paweł II w oczach dziecka”

  Z ogromną przyjemnością informujemy, że Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Święty Jan Paweł II w oczach dziecka” został rozstrzygnięty. Jury przyznało w tym roku 15 nagród oraz 23 wyróżnienia w pięciu kategoriach. Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się w budynku organizatora – Muzeum w Bielsku Podlaskim.

  Czytaj więcej
 • Ilustracja do artykułu ankieta.png

  Badanie zadowolenia klienta z poziomu usług świadczonych przez Starostwo Powiatowe

  Szanowny Panie, Szanowna Pani! Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniżej zamieszczonej ankiety. Badania ankietowe prowadzone są w celu określenia jakości pracy i usług świadczonych przez Starostwo Powiatowe w Bielsku Podlaskim.

  Czytaj więcej
 • Ilustracja do artykułu 1024npp.jpg

  Nabór do komisji konkursowej opiniującej oferty na udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej

  Zarząd Powiatu w Bielsku Podlaskim ogłosił nabór przedstawicieli organizacji pozarządowych lub podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie do komisji konkursowej opiniującej oferty złożone w otwartym konkursie ofert na powierzenie prowadzenia w powiecie bielskim w 2020 roku punktu przeznaczonego na udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadczenie nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego.

  Czytaj więcej
 • Ilustracja do artykułu wspólnota - liderzy inwestycji.png

  Powiat Bielski 19. w kraju w rankingu inwestycyjnym „Wspólnoty”

  Powiat Bielski w rankingu inwestycyjnym pisma samorządowego „Wspólnota” za lata 2016-2018 uplasował się na 19. miejscu w kraju. Jest to istotny awans, w poprzednich latach bowiem zajmowaliśmy 76. (2014-2016) i 54. pozycję (2015-2017).

  Czytaj więcej
 • Ilustracja do artykułu DSC_3968.JPG

  Powiatowy Dzień Osób Starszych

  – Nie ma nic cieplejszego w każdej rodzinie niż seniorzy rodu – babcia i dziadek – tak rozpoczął swoje wystąpienie sekretarz powiatu Ryszard Anusiewicz podczas obchodzonego 5 października br. powiatowego Dnia Osób Starszych. – Od zawsze kojarzą się nam oni z mądrością, statecznością, czułością i opiekuńczością. W naszej polskiej tradycji ugruntowało się głębokie poczucie szacunku do nich, wdzięczności za ich serce i oddanie dla rodziny. Śmiało mogę powiedzieć, że są oni najlepszymi nauczycielami w naszych domach, uczących nas życia i dobrych obyczajów. To właśnie od nich najczęściej pobieramy pierwsze lekcje historii, religii, etyki.

  Czytaj więcej
 • Ilustracja do artykułu IMG_6748.JPG

  Jubileusz bielskiego sanepidu

  Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Bielsku Podlaskim liczy sobie już 65 lat. Drugiego października br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego odbyła się z tej okazji uroczysta gala z udziałem gości i pracowników Stacji. Udział w niej wzięli także starosta bielski Sławomir Snarski i wicestarosta Piotr Bożko.

  Czytaj więcej
 • Ilustracja do artykułu 1031tsw.jpg

  Ostatni nabór do terytorialnej służby wojskowej!

  Osoby zainteresowane dołączeniem do terytorialnej służby wojskowej, której pierwszym etapem będzie udział w jednym ze szkoleń rozpoczynających się 15.11.2019 (16-dniowe szkolenie kierowane do osób bez przysięgi wojskowej i przeszkolenia wojskowego) i 23.11.2019 (8-dniowe szkolenie dla żołnierzy rezerwy po złożonej przysiędze i odbytym przeszkoleniu wojskowym) powinny w najbliższym czasie złożyć wniosek w Wojskowej Komendy Uzupełnień w Bielsku Podlaskim (do WKU należy zabrać dowód osobisty oraz ostatnie świadectwo szkolne).

  Czytaj więcej
 • Ilustracja do artykułu Starosta odbiera symboliczny czek - fot. Bielsk.eu640.jpg

  Prawie dwa miliony złotych na drogi powiatowe

  Drugiego października br. starosta bielski Sławomir Jerzy Snarski otrzymał z rąk przedstawicieli władz państwowych symboliczny czek na kwotę ponad 1,8 mln zł. Środki te zostały przyznane Powiatowi Bielskiemu z Funduszu Dróg Samorządowych na realizację inwestycji drogowych.

  Czytaj więcej
Powrót na początek strony