Aktualności

 • Ilustracja do artykułu trojglos_0.jpg

  Zaproszenie na „Trójgłos poetycki”

  W dniach 20-25 października w Bielsku Podlaskim odbędzie się XIX konkurs recytatorski „Trójgłos poetycki”.

  Czytaj więcej
 • Ilustracja do artykułu Budowa zalewu w Brańsku 640.jpg

  Budowa zalewu w Brańsku

  Ruszyła budowa zalewu w Brańsku. Szesnastego października br. starosta bielski Sławomir Jerzy Snarski, burmistrz Brańska Czesław Sokołowski, przewodniczący Rady Miasta Brańsk a zarazem sekretarz powiatu Ryszard Anusiewicz wraz z innymi osobami dokonali symbolicznego wbicia łopat w miejscu powstającej inwestycji.

  Czytaj więcej
 • Ilustracja do artykułu business-woman-2756210_640.png

  Odkryj swój talent – Europejskie Dni Pracodawców 2018

  Powiatowy Urząd Pracy w Bielsku Podlaskim serdecznie zaprasza do udziału w Europejskich Dniach Pracodawców od 6 do 8 listopada br.

  Czytaj więcej
 • Ilustracja do artykułu kolaż640.jpg

  Rozstrzygnięcie konkursu „Święty Jan Paweł II w oczach dziecka”

  W ramach XVIII Dnia Papieskiego w Muzeum w Bielsku Podlaskim Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku rozstrzygnięto Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Święty Jan Paweł II w oczach dziecka”. Trzynasta edycja konkursu, podobnie jak wszystkie poprzednie była inspirowana hasłem Dnia Papieskiego. Tym razem brzmiało ono: „Promieniowanie ojcostwa” i zostało zaczerpnięte z literackiego dziedzictwa Papieża Polaka, stanowi bowiem tytuł dramatu Karola Wojtyły z 1964 roku.

  Czytaj więcej
 • Ilustracja do artykułu rozstrzygnięcie1-640.jpg

  Starosta Snarski jednym z najlepszych samorządowców w województwie!

  Dziesiątego października dokonano rozstrzygnięcia plebiscytu Samorządowiec Województwa Podlaskiego – Oceniamy Władze, organizowanego przez „Gazetę Współczesną” i „Kurier Poranny”.

  Czytaj więcej
 • Ilustracja do artykułu IMG_1353.jpg

  Stan szkolnictwa zawodowego w powiecie bielskim

  Trwa właśnie gorąca debata publiczna w trakcie odbywającej się kampanii wyborczej do organów samorządu terytorialnego. Niektórzy reprezentanci komitetów wyborczych chcąc przyciągnąć uwagę wyborców wysuwają pod adresem przedstawicieli władz Powiatu nieprawdziwe i wykazujące kompletny brak wiedzy zarzuty o zniszczenie szkolnictwa zawodowego w bielskim powiecie. Jak zatem przedstawia się proces zmian w tej branży i jakie ma perspektywy?

  Czytaj więcej
 • Ilustracja do artykułu otk.png

  Ogólnopolski Tydzień Kariery 2018

  Od 15 do 21 października 2018 r. Powiatowy Urząd Pracy w Bielsku Podlaskim we współpracy z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną oraz Młodzieżowym Centrum Kariery po raz kolejny podejmuje działania doradcze w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery.

  Czytaj więcej
 • Ilustracja do artykułu logo-1356082_640.jpg

  Nabór do komisji opiniującej oferty w konkursie na udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej

  Zarząd Powiatu w Bielsku Podlaskim zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych lub podmiotów wymienionych w art. 3 ust 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz.U. z 2018 r. poz. 450 ze zm.) do udziału w komisji konkursowej opiniującej oferty złożone w otwartym konkursie ofert na prowadzenie w Powiecie Bielskim w 2019 r. punktu przeznaczonego na udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej oraz świadczenie nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego.

  Czytaj więcej
 • Ilustracja do artykułu IMG_8533-640.JPG

  Bielski Powiatowy Urząd Pracy w Wojewódzkiej Radzie Dialogu Społecznego

  Czternastego września 2018 r. w Urzędzie Miasta Bielsk Podlaski odbyło się plenarne posiedzenie Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego dotyczące szkolnictwa zawodowego.

  Czytaj więcej
 • Ilustracja do artykułu starosta, Olszewo 640a.jpg

  79. rocznica bitwy pod Olszewem

  Starosta bielski Sławomir Jerzy Snarski wziął udział w obywających się 8 września br. uroczystościach poświęconych 79. rocznicy bitwy pod Olszewem. Starosta skierował do uczestników wydarzenia swoje wystąpienie oraz złożył wiązankę pod pomnikiem upamiętniającym bitwę, oddając hołd żołnierzom walczącym w 1939 r. z niemieckim najeźdźcą.

  Czytaj więcej
Powrót na początek strony