Aktualności

 • Ilustracja do artykułu powiat bielski - zakażenia0724.png

  Jedno zakażenie koronawirusem w powiecie bielskim

  Liczba osób aktualnie zakażonych w podziale na gminy

  Czytaj więcej
 • Ilustracja do artykułu jacht-640.jpg

  Starostwo zarejestruje jacht!

  Od 1 sierpnia br. w bielskim Starostwie Powiatowym możliwa będzie rejestracja niewielkich jachtów morskich i śródlądowych. Umożliwiają to przepisy znowelizowanej ustawy o rejestracji jachtów i innych jednostek pływających do 24 m.

  Czytaj więcej
 • Ilustracja do artykułu 116284693_164509988521027_3067291797865316759_o-640.jpg

  Dar Lecha Pileckiego dla bielskiego Muzeum!

  Niedawno w nasze ręce trafił niezwykły dar. Za sprawą Lecha Pileckiego Muzeum w Bielsku Podlaskim wzbogaciło się o cenną kolekcję kogutów w postaci figurek i rzeźb zebranych przez Zofię Białynicką-Birulę, która przez wiele lat była związana z naszym miastem. Co więcej – otrzymaliśmy cenne zdjęcia i dokumenty pani Zofii, która urodziła się w 1926 roku w Nowogródku, ale przez wiele lat związana była z Bielskiem Podlaskim. W jej mieszkaniu na warszawskich Bielanach na ścianach wisiało mnóstwo zdjęć z okresu, kiedy żyła w naszym mieście. Zawsze podkreślała, że czas spędzony w szkole w Bielsku Podlaskim to najpiękniejszy okres jej całego życia. Poniżej prezentujemy biogram – wspomnienie o pani Zofii napisane przez Lecha Pileckiego. Za dar z całego serca dziękujemy!

  Czytaj więcej
 • Ilustracja do artykułu 2020-07-15 - 77. rocznica zbrodni w Lesie Pilickim 008 wch.JPG

  Pamięć o zamordowanych bielszczanach

  Rankiem 15 lipca 1943 roku na polanie Lasu Pilickiego rozległy się salwy z broni maszynowej. W wykopany dół upadły ciała 50 mieszkańców Bielska Podlaskiego, w tym piętnaściorga dzieci.

  Czytaj więcej
 • Ilustracja do artykułu Bielsk_0002 (1).jpg

  Z torbą na wakacje!

  Muzeum w Bielsku Podlaskim serdecznie zaprasza na wakacyjne spotkania muzealne. W ramach prezentowanych wystaw „Modne makatki” oraz „Tajemniczy ręcznik” zachęcamy do udziału w warsztatach, w ramach których uczestnicy samodzielne wykonają makatki oraz namalują torby bawełniane wzorami zaczerpniętymi z ornamentów podlaskich.

  Czytaj więcej
 • Ilustracja do artykułu premier-snarski008 Krzysztof Jankowski.JPG

  Wizyta premiera w stolicy powiatu bielskiego

  Drugiego lipca premier Mateusz Morawiecki odwiedził Bielsk Podlaski. Do parku Królowej Heleny w centrum miasta przybyło wielu mieszkańców powiatu, gdzie na spotkanie oczekiwali również przedstawiciele lokalnych władz samorządowych.

  Czytaj więcej
 • Ilustracja do artykułu XVII sesja.JPG

  XVII sesja Rady Powiatu

  Czerwcowa sesja Rady Powiatu zdominowana została przez tematy związane z oceną działalności Zarządu Powiatu w ubiegłym roku i prowadzoną przez ten organ wykonawczy gospodarką finansową. Poświęciliśmy temu osobny artykuł, obecnie natomiast zajmiemy się pozostałymi problemami ujętymi w porządku obrad sesji.

  Czytaj więcej
 • Ilustracja do artykułu IMG_2042-640.JPG

  Radni zaufali Zarządowi Powiatu

  Radni Rady Powiatu w Bielsku Podlaskim podczas obrad XVII sesji udzielili Zarządowi Powiatu absolutorium i wotum zaufania. Na wystawienie dobrej oceny działań organu wykonawczego wpłynęły wyniki finansowe i ogół dokonań przedstawionych w rozpatrywanych sprawozdaniach.

  Czytaj więcej
 • Ilustracja do artykułu I Liceum Ogólnokształcące na chwilę przed maturą640.jpeg

  Matury 2020

  Dwustu trzydziestu sześciu absolwentów szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Bielski rozpoczęło dziś najważniejszy w ich dotychczasowym życiu sprawdzian – egzaminy maturalne. Od uzyskanych wyników zależeć będzie m.in. możliwość dalszego kształcenia na studiach wyższych. Im lepsze oceny na świadectwie maturalnym, tym większe szanse na dostanie się na wymarzoną uczelnię.

  Czytaj więcej
 • Ilustracja do artykułu 2010-03-11 - ZSS, Starostwo 017 M. Popławski.jpg

  Bezpośrednia obsługa klientów Starostwa

  W Starostwie Powiatowym w Bielsku Podlaskim funkcjonuje bezpośrednia obsługa klientów, jednakże z pewnymi ograniczeniami w celu zapewnienia odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa klientów i pracowników w okresie trwającej epidemii.

  Czytaj więcej
Powrót na początek strony