Wiekszy tekst Mniejszy tekst
Aktualności


Europejski Tydzień Sportu. Najważniejsze fakty w pigułce
21.07.2016 r.
Europejski Tydzień Sportu jest inicjatywą Komisji Europejskiej mającą promować sport i aktywność fizyczną w całej Europie. Tydzień ten ma zapoczątkować nowe działania oraz opierać się na już istniejących, udanych przedsięwzięciach o charakterze europejskim, krajowym, regionalnym lub lokalnym. Ta ogólnoeuropejska kampania realizowana pod hasłem #BeActive ma zachęcić obywateli do aktywnego trybu życia w ciągu obchodów Tygodnia oraz przez cały rok.
 
73. rocznica mordu w Lesie Pilickim
19.07.2016 r.

zdjęcie: 73. rocznica mordu w Lesie Pilickim

Uroczysta msza święta, składanie wieńców na mogiłach i modlitwa pod Krzyżem Modlitewnej Pamięci na uroczysku Osuszek w Lesie Pilickim – tak przebiegały tegoroczne uroczystości poświęcone 73. rocznicy zbrodni hitlerowskiej, dokonanej na 50 mieszkańcach Bielska Podlaskiego 15 lipca 1943 r.

 
Informacja o wywieszeniu wykazu nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży
15.07.2016 r.
logo: herb powiatuDziałając na podstawie art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2015 r. poz. 1774 z późn. zm.) Zarząd Powiatu w Bielsku Podlaskim informuje, że na tablicy ogłoszeń w siedzibie Starostwa Powiatowego w Bielsku Podlaskim przy ul. Mickiewicza 46 został wywieszony na okres 21 dni, tj. od dnia 15 lipca 2016 r. do dnia 5 sierpnia 2016 r., wykaz nieruchomości przeznaczonej do sprzedaży w trybie przetargu ustnego nieograniczonego, stanowiącej własność Powiatu Bielskiego.
 
Państwo Jarmocikowie laureatami Agroligi 2016
13.07.2016 r.
W czwartek 7 lipca w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się podsumowanie konkursu Podlaska Agroliga 2016. O tytuł Mistrza Agroligi ubiegało się osiem gospodarstw i sześć firm. Komisja konkursowa brała pod uwagę to, czy gospodarstwa i firmy są rentowne, zadbane, mają estetyczne otoczenie, są płynne finansowo, czy mają zakończone inwestycje i w jakim stopniu swoją produkcją wyróżniają się w skali województwa i kraju.
 
WORD już działa – egzaminy na prawo jazdy w Bielsku Podlaskim
13.07.2016 r.
zdjęcie: WORD już działa - egzaminy na prawo jazdy w Bielsku Podlaskim

W poniedziałek 11 lipca 2016 r. nastąpiło uroczyste otwarcie bielskiej filii Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Na placu manewrowym WORD, na terenie dotychczasowego Zespołu Szkół nr 3 przy ul. Widowskiej 1, symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: posłowie Robert Tyszkiewicz i Mieczysław Baszko, marszałek województwa Jerzy Leszczyński, radni sejmiku wojewódzkiego Walenty Korycki i Mikołaj Janowski wraz z wicestarostą bielskim Piotrem Bożko i burmistrzem miasta Jarosławem Borowskim.
 
Ruszyła Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
04.07.2016 r.
Bielscy policjanci informują mieszkańców o uruchomieniu narzędzia informatycznego pod nazwą „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”.
 
Konkurs na najlepiej zagospodarowany teren szkolny
21.06.2016 r.
20 czerwca 2016 r. w budynku Starostwa Powiatowego w Bielsku Podlaskim odbyło się uroczyste wręczenie dyrektorom szkół ponadgimnazjalnych pucharów Starosty Bielskiego za udział w konkursie na najlepiej zagospodarowany teren szkolny.
 
Wizyta samorządowców z Poznania w powiecie bielskim
17.06.2016 r.
zdjęcie: Wizyta samorządowców z Poznania w powiecie bielskim

W dniach 13-16 czerwca 2016 r. obyło się spotkanie członków Komisji Promocji i Rozwoju Regionalnego Rady Powiatu w Poznaniu z samorządowcami Powiatu Bielskiego.
 
Z życia Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bielsku Podlaskim
06.06.2016 r.

zdjęcie: Z życia Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bielsku Podlaskim

Od września 2013 roku do lipca 2015 roku Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Bielsku Podlaskim była partnerem Starostwa Powiatowego w Bielsku Podlaskim w realizacji projektu „Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół poprzez wdrożenie zmodernizowanego systemu doskonalenia nauczycieli w powiecie bielskim województwa podlaskiego”.

 
Starosta odebrał nagrody za 5. miejsce w rankingu powiatów i 1. w rankingu energii odnawialnej
03.06.2016 r.

zdjęcie: Starosta odebrał nagrody za 5. miejsca w rankingu powiatów i 1. miejsce w rankingu energii odnawialn

W dniach 31 maja – 1 czerwca br. w Ossie k. Rawy Mazowieckiej odbyło się XX Zgromadzenie Ogólne Związku Powiatów Polskich. W trakcie spotkania miało miejsce m.in. wręczenie nagród w Ogólnopolskim Rankingu Gmin i Powiatów 2015.

 
Starosta bielski odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski!
01.06.2016 r.
miniatura: Starosta bielski odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski!W ostatni dzień maja br. w Pałacu Prezydenckim w Warszawie odbyły się uroczystości z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego. Podczas spotkania prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył samorządowcom odznaczenia państwowe – Krzyże Kawalerskie Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi dla rozwoju samorządu terytorialnego. Wśród wyróżnionych znalazł się również starosta bielski Sławomir Jerzy Snarski.
 
<<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  >  >>