Wiekszy tekst Mniejszy tekst
Aktualności


Samochodowy Rajd Bielska Podlaskiego
05.04.2016 r.

zdjęcie: Samochodowy Rajd Bielska Podlaskiego

Trzeciego kwietnia br. w Bielsku Podlaskim odbyła się II Runda Samochodowych Mistrzostw Białegostoku. Pierwszy Samochodowy Rajd Bielska Podlaskiego zorganizował Automobilklub Podlaski pod patronatem Starosty Bielskiego i Burmistrza Miasta Bielsk Podlaski.

 
Sportowe orły z ZSS w Bielsku Podlaskim polecą aż do Austrii!
30.03.2016 r.

zdjęcie: Sportowe orły z ZSS w Bielsku Podlaskim polecą aż do Austrii!

Swój spektakularny sukces sportowy orły z Zespołu Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Bielsku Podlaskim zawdzięczają własnej pracowitości, wytrwałości i ogromnej woli walki oraz wspaniałym trenerom jakimi są: Dariusz Filimoniuk, Władysław Kobus i Aleksander Kuprianowicz.

 
Dzień otwarty w I LO
23.03.2016 r.

zdjęcie: Dzień otwarty w I LO

Dwudziestego trzeciego marca w I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Bielsku Podlaskim zorganizowało dzień otwarty dla uczniów ostatnich klas gimnazjów.

 
Dni otwarte w Zespole Szkół nr 4 im. Ziemi Podlaskiej
23.03.2016 r.

zdjęcie: Dni otwarte w Zespole Szkół nr 4 im. Ziemi Podlaskiej

Osiemnastego marca w Zespole Szkół nr 4 im. Ziemi Podlaskiej w Bielsku Podlaskim odbyły się dni otwarte. Impreza miała szczególny charakter, ponieważ w tym roku ZS nr 4 prowadzi rekrutację wspólnie z Zespołem Szkół nr 3 im. Władysława S. Reymonta, co wynika z faktu, iż obie szkoły połączą się od września w jeden zespół.

 
Konsolidacja oświaty w powiecie bielskim
18.03.2016 r.
Zachodzące zarówno w całym kraju, jak i naszym powiecie, niekorzystne zmiany demograficzne negatywnie oddziaływają na kształt oświaty. Zarząd i Rada Powiatu od lat prowadzą działania dostosowujące sieć szkół i placówek oświatowych do zmieniających się warunków, prowadząc działania konsolidujące oraz rezygnując z prowadzenia nieatrakcyjnych dla młodzieży kierunków kształcenia, zastępując je innymi, bardziej atrakcyjnymi. Temat ten zdominował obrady dwóch ostatnich sesji Rady Powiatu, podczas których gorące dyskusje wzbudziła kwestia przekształceń w sieci szkół.
 
Dzień otwarty w II LO z BJN w Bielsku Podlaskim
10.03.2016 r.

zdjęcie: Dzień otwarty w II LO z BJN w Bielsku Podlaskim

Dziewiątego marca br. gimnazjaliści i ich rodzice podczas dnia otwartego, mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną II Liceum Ogólnokształcącego im. B. Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim. Dzień otwarty to okazja, żeby zobaczyć, jak wygląda szkoła, poznać nauczycieli, porozmawiać z uczniami, zapoznać się z bogatą ofertą edukacyjną i wziąć udział w różnych zajęciach.

 
Pierwszy marca – Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych
01.03.2016 r.

Dziś obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” – święto żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia, którzy walczyli z Niemcami i Sowietami.

 
Prezentacje edukacyjno-doradcze Uczelnie w powiecie
24.02.2016 r.

zdjęcie: Prezentacje edukacyjno-doradcze

Dwudziestego trzeciego lutego 2016 r. w Publicznym Gimnazjum nr 1 im. Niepodległości Polski w Bielsku Podlaskim, z inicjatywy Niezależnego Dwutygodnika Lokalnego „Wieści Podlaskie”, odbyła się XIV edycja prezentacji edukacyjno-doradczych pod hasłem „Uczelnie w powiecie”.

 
Portal Pacjenta – rewolucja w dostępie do służby zdrowia
11.02.2016 r.

baner: Ruszył Podlaski System Informacyjny e-Zdrowie!

Co zyskasz zakładając konto na Portalu Pacjenta:
– możliwość zarejestrowania się przez Internet do większości poradni specjalistycznych w podmiotach leczniczych woj. podlaskiego,
– dostęp do własnej dokumentacji medycznej przez Internet,
– uzupełnianie własnej dokumentacji medycznej o prywatne badania, wyniki itp.,

 
Spotkanie noworoczne u starosty
02.02.2016 r.

zdjęcie: spotkanie noworoczne u starosty

Dwudziestego ósmego stycznia w Zespole Szkół nr 4 im. Ziemi Podlaskiej w Bielsku Podlaskim odbyło się spotkanie noworoczne starosty bielskiego z duchowieństwem, przedsiębiorcami, przedstawicielami stowarzyszeń i samorządów. W programie uroczystości znalazły się również występy wokalne uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Bielsku Podlaskim oraz II Liceum Ogólnokształcącego z BJN im. B. Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim.

 
Powiat Bielski piąty wśród najlepszych!
19.01.2016 r.
logo: laureat raningu powiatówPowiat Bielski awansował z 10. miejsca w 2013 r., poprzez 8. miejsce w 2014 r., na 5. miejsce w 2015 r. w Rankingu powiatów poniżej 60 tys. mieszkańców prowadzonym przez Związek Powiatów Polskich.
 
<<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  >  >>