Wiekszy tekst Mniejszy tekst
Aktualności


Starosta odebrał nagrody za 5. miejsce w rankingu powiatów i 1. w rankingu energii odnawialnej
03.06.2016 r.

zdjęcie: Starosta odebrał nagrody za 5. miejsca w rankingu powiatów i 1. miejsce w rankingu energii odnawialn

W dniach 31 maja – 1 czerwca br. w Ossie k. Rawy Mazowieckiej odbyło się XX Zgromadzenie Ogólne Związku Powiatów Polskich. W trakcie spotkania miało miejsce m.in. wręczenie nagród w Ogólnopolskim Rankingu Gmin i Powiatów 2015.

 
Starosta bielski odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski!
01.06.2016 r.
miniatura: Starosta bielski odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski!W ostatni dzień maja br. w Pałacu Prezydenckim w Warszawie odbyły się uroczystości z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego. Podczas spotkania prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył samorządowcom odznaczenia państwowe – Krzyże Kawalerskie Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi dla rozwoju samorządu terytorialnego. Wśród wyróżnionych znalazł się również starosta bielski Sławomir Jerzy Snarski.
 
Wizyta przedstawicieli Komisji Europejskiej w Powiatowym Urzędzie Pracy
25.05.2016 r.

zdjęcie: Wizyta przedstawicieli Komisji Europejskiej w Powiatowym Urzędzie Pracy

Dziewiętnastego maja w Powiatowym Urzędzie Pracy w Bielsku Podlaskim miała miejsce wizyta przedstawicieli Komisji Europejskiej.

 
Uczniowie II LO z BJN w europarlamencie
24.05.2016 r.

zdjęcie: Uczniowie II LO z BJN w europarlamencie

Wiosną 2015 roku wzięliśmy udział w konkursie Euroscola PL2015 organizowanym przez Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego w Polsce. Zadanie konkursowe polegało na nakręceniu filmu na jeden z zaproponowanych tematów. My wybraliśmy temat „Unia Europejska w twojej miejscowości, regionie, życiu”. Nagrodami w konkursie były dofinansowane wyjazdy w roku szkolnym 2015/2016 do Strasburga na spotkania Euroscoli w siedzibie Parlamentu Europejskiego.

 
Baw się i tańcz!
23.05.2016 r.

zdjęcie: Baw się i tańcz!

Siedemnastego maja w Zespole Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Bielsku Podlaskim odbył się VII Konkurs Tańca „Baw się i tańcz”, którego adresatem były osoby niepełnosprawne intelektualnie województwa podlaskiego.

 
Urszula Śliwko z II LO finalistką XLII Olimpiady Geograficznej
19.05.2016 r.

zdjęcie: Urszula Śliwko z II LO finalistką XLII Olimpiady Geograficznej

W dniach 21-24 kwiecień 2016 r. w Chorzowie odbyła się XLII Olimpiada Geograficzna. W zawodach finałowych wystartowało 113 uczestników (100 chłopców i 13 dziewcząt), wśród nich Urszula Śliwko, uczennica klasy II d z II Liceum Ogólnokształcącego z Białoruskim Językiem Nauczania im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim, którą przygotowywała do startu nauczycielka geografii mgr Eugenia Kruk.

 
Dyplom dla Adama Wołkowyckiego z I LO!
16.05.2016 r.

obraz: Konkurs El-Robo-Mech

Dwudziestego siódmego kwietnia na Wydziale Mechanicznym Politechniki Białostockiej podczas posiedzenia Rady Wydziału odbyło się wręczenie nagród za udział w konkursie El-Robo-Mech, którego celem było wykonanie pracy związanej z mechaniką, fizyką, automatyką, informatyką.

 
Bielskie ręczniki w Białowieży
09.05.2016 r.

zdjęcie: Bielskie ręczniki w Białowieży

Drugiego maja Muzeum w Bielsku Podlaskim gościło w Muzeum Przyrodniczo-Leśnym Białowieskiego Parku Narodowego z warsztatami malowania bawełnianych toreb. Inspiracją dla uczestników były wzory znane z ręczników obrzędowych okolic Bielska Podlaskiego, które można oglądać na wystawie planszowej „Podlaski ręcznik ludowy” prezentowanej w Muzeum Przyrodniczo-Leśnym. Warsztaty poprowadziła Alina Dębowska, kierownik Muzeum w Bielsku Podlaskim. Zapraszamy do obejrzenia działań i odwiedzenia wystawy, która będzie otwarta do 10 maja.

 
Święto Konstytucji 3 Maja
06.05.2016 r.

zdjęcie: Święto Konstytucji 3 Maja 

Trzeciego maja br. w Bielsku Podlaskim odbyły się powiatowe obchody święta Konstytucji 3 Maja. Zgromadziły one wielu mieszkańców powiatu bielskiego, szczególnie bielszczan, a także przedstawicieli parlamentu, samorządów lokalnych, służb mundurowych, instytucji i przedsiębiorstw oraz organizacji pozarządowych, kombatantów i harcerzy.

 
Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym zakończone
26.04.2016 r.

zdjęcie: Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Dwudziestego pierwszego kwietnia 2016 roku w Zespole Szkół im. Armii Krajowej w Brańsku odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Głównym organizatorem turnieju był Starosta Bielski. Współorganizatorami byli: Komenda Powiatowa Policji w Bielsku Podlaskim, Burmistrz Miasta Bielsk Podlaski, Burmistrz Miasta Brańsk oraz ZS w Brańsku.

 
Europejskie Dni Pracodawcy
13.04.2016 r.

zdjęcie: Europejskie Dni Pracodawcy

Z okazji Europejskich Dni Pracodawcy, 7 kwietnia 2016 r. odbyła się zorganizowana przez Starostę Bielskiego i Powiatowy Urząd Pracy w Bielsku Podlaskim konferencja pod nazwą „Usługi rynku pracy skierowane do pracodawców”.

 
<<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  >  >>