Wiekszy tekst Mniejszy tekst
Aktualności


Posiedzenie Konwentu Powiatów Województwa Podlaskiego
10.11.2016 r.

zdjęcie: Posiedzenie Konwentu Powiatów Województwa Podlaskiego

Ósmego listopada 2016 r. w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku odbyło się posiedzenie Konwentu Powiatów Województwa Podlaskiego. W spotkaniu uczestniczyli m.in. Bohdan Paszkowski – wojewoda podlaski, Bogdan Dyjuk – członek zarządu wojewódz-twa oraz starostowie powiatów województwa podlaskiego, w tym starosta bielski Sławomir Jerzy Snarski jako wiceprzewodniczący konwentu.

 
Samorządowy Oskar dla starosty bielskiego
02.11.2016 r.

zdjęcie: Samorządowy Oskar dla starosty bielskiego

Trzydziestego października br. w Muzeum Kolekcji im. Jana Pawła II Fundacji Janiny i Zbigniewa Porczyńskich w Warszawie odbyło się wręczenie nagród im. Grzegorza Palki, nadawanych przez Ligę Krajową. Nagroda ta, zwana „Oskarem Samorządowym” honoruje wybrane osoby za wybitne zasługi dla samorządu terytorialnego i upamiętnia tragicznie zmarłego prezydenta miasta Łodzi.

 
Jesienne Spotkanie Muzyczno-Poetyckie 2016
28.10.2016 r.

zdjęcie: Jesienne Spotkanie Muzyczno-Poetyckie 2016

Dwudziestego października 2016 r. w Domu Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Brańsku odbyło się Jesienne Spotkanie Muzyczno-Poetyckie. Imprezę zorganizowali i poprowadzili pracownicy Domu wraz z mieszkańcami. Spotkanie rozpoczęto nostalgiczną pieśnią o tematyce jesiennej pt. „Żółte słoneczniki”, którą wykonał zespół pracowników i mieszkańców DPS.

 
Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego Święty Jan Paweł II w oczach dziecka
19.10.2016 r.

W poniedziałek 17 października w Muzeum w Bielsku Podlaskim odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród uczestnikom międzynarodowego konkursu plastycznego „Święty Jan Paweł II w oczach dziecka”.

 
Powiatowa akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej
18.10.2016 r.

zdjęcie: Powiatowa akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

W bieżącym roku powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej odbyły się w Zespole Szkół nr 4 im. Ziemi Podlaskiej. Udział w uroczystości wzięli m.in. przedstawiciele samorządu powiatowego ze starostą bielskim dr. inż. Sławomirem Jerzym Snarskim i wicestarostą Piotrem Bożko, dyrektorzy, nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjów powiatu bielskiego, uczniowie i rodzice.

 
Święty Jan Paweł II w oczach dziecka. Edycja XI międzynarodowa
14.10.2016 r.

praca: Święty Jan Paweł II w oczach dziecka. Edycja XI międzynarodowa

Po śmierci Jana Pawła II w 2005 roku Muzeum w Bielsku Podlaskim postanowiło złożyć hołd wielkiemu Polakowi organizując pierwszy konkurs plastyczny „Jan Paweł II w oczach dziecka”. Okazało się, że potrzeba przypominania życia i nauki papieża, była tak wielka, że inicjatywa z jednorazowej przerodziła się w cykliczną i do dzisiaj jest hołdem oraz formą pamięci o Janie Pawle II i wartościach, które reprezentował.

 
Ogłoszenie otwartego konkursu ofert
06.10.2016 r.

Na podstawie art. 4 ust. 1 pkt 1b oraz art. 13 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz.U. z 2016 r. poz. 239, poz. 395) w zw. z art. 11 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej i edukacji prawnej (Dz.U. z 2015 r. poz. 1255) Zarząd Powiatu w Bielsku Podlaskim ogłasza otwarty konkurs ofert na powierzenie realizacji zadania publicznego w zakresie prowadzenia punktu nieodpłatnej pomocy prawnej w Powiecie Bielskim w 2017 r. Szczegóły dotyczące ogłoszenia dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej.

 
VIII Zjazd Absolwentów Liceum Ogólnokształcącego z Białoruskim Językiem Nauczania
05.10.2016 r.
zdjęce: VIII Zjazd Absolwentów Liceum Ogólnokształcącego z Białoruskim Językiem Nauczania

W dniach 23-25 września 2016 r. w II Liceum Ogólnokształcącym z Białoruskim Językiem Nauczania im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim odbył się VIII Zjazd Absolwentów.
 
Ogłoszenie o naborze na członków komisji konkursowej
23.09.2016 r.

Zarząd Powiatu w Bielsku Podlaskim zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych lub podmiotów wymienionych w art. 3 ust 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2014 r. poz. 1118, z późn. zm.) do udziału w komisji konkursowej opiniującej oferty złożone w otwartym konkursie ofert na prowadzenie punktu nieodpłatnej pomocy prawnej w Powiecie Bielskim w 2017 r.
Szczegóły dotyczące ogłoszenia dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej.

 
Inauguracja roku szkolnego w Zespole Szkół nr 4
05.09.2016 r.

zdjęcie: Inauguracja roku szkolnego w Zespole Szkół nr 4

Pierwszego września 2016 roku w Zespole Szkół nr 4 im. Ziemi Podlaskiej w Bielsku Podlaskim miała miejsce uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego.

 
„Droga życia” – wędrówka śladami ręczników ludowych
02.09.2016 r.

zdjęcie: Droga życia - wędrówka śladami ręczników ludowych

Najnowsza objazdowa wystawa „Droga życia – ręcznik ludowy z kolekcji Muzeum w Bielsku Podlaskim” to osobliwa podróż po świecie ręcznikowych tradycji. Stwarza ona widzowi możliwość spotkania z kilkudziesięcioma wyjątkowymi ręcznikami osadzonymi w interesującej aranżacji pochodzącymi ze zbiorów Muzeum w Bielsku Podlaskim.

 
<<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  >  >>